Založ si blog

Sex, láska a ako ich zosúladiť

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu správať. Namiesto dôvery sa vo vzťahoch zvyšuje úzkosť a neistota. To sa týka všetkých aspektov rodinného života, od výchovy detí až po sexuálny život. Aby sme opäť získali dôveru vo svojich vzťahoch, musíme pochopiť podstatu lásky, sexu a prirodzených úloh pohlaví. Potom uvidíme, ako sa odklonením od prirodzeného spôsobu života cítime nemiestne a neisto.
Aby sme pochopili podstatu vecí, musíme sa pozrieť o storočie alebo dve späť. Ešte nedávno ľudia riadili svoj život podľa diktátu matky prírody: Matky zostali so svojimi bábätkami, kojili ich, kým sa nestali deťmi, potom sa k otcom pridali chlapci a dievčatá k matkám. Pozorujúc svojich rodičov, ktorí im boli príkladom, sa deti naučili, ako sa majú ku všetkému v živote správať.
V tom čase boli vzťahy medzi mužmi a ženami prirodzené. S výnimkou vyššej vrstvy, ktorá nemala veľa inej práce, ľudia nevenovali sexu veľkú pozornosť. Muži chceli ženu, ktorá je zdravá, plodná a schopná udržiavať domácnosť, a ženy chceli mužov, ktorí ich dokážu zabezpečiť a starať sa o ich potreby a potreby ich detí. Pohlavie a vzhľad boli pri hľadaní partnera okrajovými faktormi.
V 20. storočí sa sex a sexualita zrazu stali dôležitými. Začali sme rozvíjať módu a okolo sexuality sa vyvinula celá kultúra. Sex sa stal podstatným vo všetkom, otvorene aj skryto. Literatúra, divadlo, filmy, televízia, internet a sociálne médiá využívajú sex na to, aby nalákali ľudí. Dokonca aj autá musia vyzerať „sexy“ alebo atraktívne.
Na druhej strane zvieratá nepotrebujú zoznamky, nemajú Tinder a vôbec sa nezaoberajú sexom. Keď nastane obdobie párenia, riadia sa svojimi inštinktmi, ktoré im napovedajú, ktorý partner je pre nich ten pravý, a pária sa. Nerobia chyby, pretože plynú podľa pravidiel prírody.
V minulom storočí sme úplne opustili prírodné pravidlá a začali sme si vytvárať vlastné predstavy a ideológie o tom, čo je správne a čo nie. V dôsledku toho už nevieme, ako by mali muži a ženy spolu komunikovať. Okrem toho, desaťročia vplyvu Hollywoodu úplne zdeformovali naše vnímanie a sexuálni poradcovia zničili zvyšky zdravého rozumu.
Akonáhle sa prirodzené vzťahy stali zastaranými, objavili sa operácie na navrhovanie a prepracovanie našich orgánov, aby spĺňali neustále sa meniace normy určené vodcami stáda, ktorí sú sami produktmi stratenej spoločnosti. Takto sme sa dostali do spoločnosti, v ktorej je všetko možné a dovolené, ale každý sa cíti prázdny a odlúčený.
Veľká priepasť, ktorú „pokrok“ vyvolal, však zrodila novú éru. Z chladnej prázdnoty osamelosti a depresie si ľudia začínajú uvedomovať, že chcú budovať správne, prirodzené vzťahy, v ktorých veci dávajú zmysel a cítia sa prirodzene.
Takéto prirodzené vzťahy si vyžadujú niečo ako strednú líniu, kde ľudia akceptujú to, kým sú, a spájajú sa nad svojimi odlišnosťami. Už sa nesnažia meniť seba alebo iných, ale usilujú sa spájať nad svojimi odlišnosťami.
Dnes je oveľa ťažšie povzniesť sa nad rozdiely ako v predchádzajúcich storočiach, pretože sme oveľa sebeckejší a narcistickejší ako naši predkovia. Napriek tomu, ak sa nebudeme riadiť svojimi vrtochmi a nebudeme sa snažiť zmeniť jeden druhého, ale zameriame sa na posilnenie našich vzťahov, vybudujeme si oveľa hlbšie a zmysluplnejšie vzťahy, než si naši predkovia dokázali predstaviť. Negatívne skúsenosti z pokusov o zmenu našej povahy nás prinútia oceniť obnovenú jednoduchosť. Potom si budeme vedieť užívať a vážiť zdravé, pevné vzťahy tak, ako to nedokázala žiadna generácia pred nami.

 

Povznesenie sa nad rozdielmi

30.09.2022

Každý medzinárodný konflikt, ktorý sa súčasnosti odohráva, dokazuje to isté: Agresia sa nevypláca. Vzájomne sme sa na seba tak závislí, že neexistuje spôsob ako sa odchýliť od rovnováhy na jednom mieste bez toho, aby sa neodchýlila s celom systéme. Konkrétne na celom svete budúce roky potvrdia dve pravdy: 1) Nie sme schopní sa navzájom vystáť a ani trochu nám na sebe [...]

Peniaze by nemali byť motiváciou pre lepší vzdelávací systém

28.09.2022

Nedávno som písal o učiteľskej kríze v Izraeli a o tom, ako by sa podľa mňa mala riešiť. Som rád, že učiteľské odbory dosiahli dohodu s ministerstvom financií a že učiteľom výrazne zvýšia platy, čo bol aj jeden z mojich návrhov. V dohode je však ďalší bod, ktorý podľa mňa neprispieva k dobrému vzdelávaniu, ale skôr deformuje systém: učitelia budú dostávať [...]

Japonsko podporuje konzumáciu alkoholu,  aby zvýšilo výber daní

24.09.2022

Keby to nebol skutočný príbeh, myslel by som si, že ide o zlý vtip. Japonská národná daňová agentúra (NTA) zahájila kampaň s názvom „SAKE VIVA“, ktorá podporuje mladých ľudí k zvýšeniu spotreby alkoholu. Biswarup Bose, spotrebiteľský analytik spoločnosti Global Data, vysvetľuje: „V poslednom desaťročí predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesá [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 419449x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Autor blogu

Kategórie