Založ si blog

Znovuotvorenie uhoľných elektrární – nenávisť nás ničí viac než znečistenie životného prostredia

Po desaťročiach snahy nájsť klimaticky priaznivé alternatívy k uhliu je Európa nútená sa k nemu opäť vrátiť po tom, čo Rusko, v odvete za európske sankcie, obmedzilo vývoz plynu. V priebehu niekoľkých týždňov roky práce prišli navnivoč. Hoci ide údajne o dočasné opatrenie, nikto nevie povedať, kedy sa naplno obnovia dodávky plynu. A prečo sa to všetko stalo? Kvôli nenávisti. Existujú technológie, sú tu zdroje, ale je tu aj nepriateľstvo a nevraživosť, a keď sú tieto faktory prítomné, vždy zvíťazia. Preto jediné, čo musíme napraviť, aby sme znovu dosiahli prosperitu, je naša vzájomná averzia.

Pretože nedokážeme prekonať našu nenávisť, Rusko teraz prichádza o peniaze, lebo prestalo predávať plyn do Európy. Aj Európa prichádza o peniaze, pretože nemôže kupovať lacný plyn, a bude znečisťovať ovzdušie, pretože znovu otvorí uhoľné elektrárne.

Podobne máme nadbytok polovodičov, ale niektoré spoločnosti si ich zásoby nakúpili vopred a zvyšok sveta teraz bojuje o zvyšky. Výsledkom je, že ich ceny na celom svete stúpajú, výroba a dodávky sa výrazne oneskorujú a krajiny, ktoré sa chcú chrániť pred sebectvom iných krajín, sú nútené začať vyrábať to, čo potrebujú, pre seba, ak môžu.

Globalizácia je pre nás dobrá. Zabezpečila bohaté a lacné dodávky vecí, ktoré sme si sami nedokázali vyrobiť, alebo aspoň nie za prijateľnú cenu. Teraz sa ľudstvo bez akéhokoľvek iného dôvodu, iba z nenávisti, vracia o desaťročia, ak nie o stáročia späť, pretože niektoré z technologicky najvyspelejších krajín si musia vybrať medzi elektrinou z uhlia a žiadnou elektrinou.

Čo je ešte horšie, tá istá nenávisť spôsobuje obrovský nedostatok pšenice. Čo ak je klíma v určitej krajine nevhodná na jej pestovanie? Budú ľudia v tejto krajine nútení sa preorientovať na kukuričný chlieb alebo zemiaky ako zdroj sacharidov? Budú musieť prejsť na bielkovinovú stravu a živiť sa mäsom?

A čo ak sa táto kríza rozšíri aj do odvetvia dopravy? Kríza v oblasti polovodičov už ovplyvnila výrobu. Čo ak sa oneskoria aj ďalšie základné prvky? Vrátili by sme sa ku koňom a povozom? Dokážeme to vôbec?

A čo medicína? Ako môže ľudstvo zabezpečiť jej primeranú úroveň bez prístrojov, ktoré sa vyrábajú po celom svete, a bez ich efektívnej prepravy?

Ak budeme múdri, využijeme opätovné otvorenie uhoľných elektrární ako „kanárika v bani“, ak chcete. Je to varovné znamenie – ak chceme, aby ľudská civilizácia prežila, nemáme inú možnosť ako začať medzi nami kultivovať skutočne pozitívne vzťahy.

Je možné dosiahnuť toho, aby nasledujúce roky boli pokojné a plné prosperity. Aby sa však tak stalo, musíme zmeniť naše zameranie z čistenia vzduchu, vody a zeme na čistenie našich sŕdc od vzájomnej nenávisti. Nenávisť znečisťuje a zabíja viac ako všetky ostatné znečisťujúce faktory dohromady.

Nenaučili sme sa používať slobodu, budeme si musieť zopakovať lekciu a možno aj celý školský rok.

26.11.2022

Nedávne štúdie ukázali, že existuje „demokratická recesia“, ako ju nazval jeden dokument. V jednej štúdii oplakávajú: „Na prekvapenie mnohých na Západe pád ZSSR v roku 1991 neviedol k prijatiu liberálnej demokratickej vlády na celom svete… V skutočnosti sa autoritárstvo vrátilo a liberálna demokracia je už najmenej 15 rokov na ústupe.“ Keď už [...]

Môže ničenie umenia zachrániť Zem?

24.11.2022

Od začiatku roka sa v radoch klimatických aktivistov rozmáha trend kaziť najväčšie poklady dejín umenia v snahe zvýšiť povedomie o klimatických zmenách. Tento rok sa zatiaľ odohralo dvanásť incidentov, z toho šesť minulý mesiac. Incidenty zahŕňali hádzanie zemiakovej kaše (na Monetove „Kopy sena“), paradajkovej polievky (na obraz Vincenta van Gogha „Pätnásť [...]

Je naša budúcnosť večná?

20.11.2022

Jeden môj študent spomenul ako čítal, že slávny futurista Ray Kurzweil sa chystá vydať novú knihu s názvom „Singularita je bližšie“. Údajne ide o rozvinutie alebo rozpracovanie myšlienok, ktoré Kurzweil prezentoval vo svojej predchádzajúcej knihe „Singularita je blízko“. Podľa tohto článku, Kurzweil predpovedá, že do roku 2032, teda o desať rokov, budú medicínske [...]

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohla mu na druhý svet ruská tajná služba?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 460027x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu

Kategórie