Založ si blog

Japonsko podporuje konzumáciu alkoholu,  aby zvýšilo výber daní

Keby to nebol  skutočný príbeh, myslel by som si, že ide o zlý vtip. Japonská národná daňová agentúra (NTA) zahájila kampaň s názvom „SAKE VIVA“, ktorá podporuje mladých ľudí k zvýšeniu spotreby alkoholu. Biswarup Bose, spotrebiteľský analytik spoločnosti Global Data, vysvetľuje: „V poslednom desaťročí predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesá v dôsledku rýchleho starnutiu a poklesu populácie a tým klesá spotreba alkoholu medzi mladými spotrebiteľmi. A to v dôsledku zdravotných dôvodov alebo zmene životného štýlu. Z tohto dôvodu celkový predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesol z 112,4 miliardy dolárov v roku 2011 na 95,6 miliardy dolárov v roku 2021. Kdekoľvek inde by to bolo považované za skvelú správu, ale v Japonsku sú zrejme peniaze na prvom mieste a vláda sa snaží preto priviesť mladých ľudí k tomu, aby sa vrátili ku konzumácii alkoholu.

Alkohol je návyková droga. Akonáhle sa na ňom mladí ľudia nechajú nalákať, nebudú sa môcť bez neho zaobísť. A čo je najhoršie od závislosti na alkohole sa dá veľmi ľahko prejsť k drogám a ďalším problémom, ktoré idú ruka v ruke. Rozumiem, že vláda potrebuje vybrať viac daní, ale existuje aj iný spôsob ako navýšiť rozpočet.

Jedným z takýchto spôsobov, ktorý by som odporučil je posilnenie zmyslu pre solidaritu v spoločnosti. To by znížilo vládne výdaje do tej miery, že by zem prosperovala. Väčšia solidarita by vytvorila rovnováhu v spoločnosti,  Zlepšila stabilitu rodín a komunít a celkovú silu spoločnosti.

Väčšia solidarita by nie len odstránila potrebu takých škodlivých krokov zo strany daňového úradu a všetkých ďalších inštitúcii, ktoré majú vyrovnať rozpočet Japonska. Takto by sa pozdvihla spoločnosť na úroveň, ktorá by sa stala vzorom pre celý svet.

Treba si priznať, že takáto myšlienka, najme pokiaľ ide o japonskú spoločnosť je v celku neortodoxná, ale naša doba je tiež veľmi odlišná od minulosti. Riešenie klesajúcej japonskej ekonomiky nepozostáva vo zvýšenej spotrebe alkoholu.

Namiesto vyššej konzumácii alkoholu by som Japonsku navrhol, aby si osvojili zriedka používanú židovskú múdrosť a to aj samotnými Židmi múdrosť spojenú. Pokiaľ Japonsko prijme princípy solidarity a vzájomnú zodpovednosť medzi členmi spoločnosti, potom skončia problémy Japonska.

 

Nenaučili sme sa používať slobodu, budeme si musieť zopakovať lekciu a možno aj celý školský rok.

26.11.2022

Nedávne štúdie ukázali, že existuje „demokratická recesia“, ako ju nazval jeden dokument. V jednej štúdii oplakávajú: „Na prekvapenie mnohých na Západe pád ZSSR v roku 1991 neviedol k prijatiu liberálnej demokratickej vlády na celom svete… V skutočnosti sa autoritárstvo vrátilo a liberálna demokracia je už najmenej 15 rokov na ústupe.“ Keď už [...]

Môže ničenie umenia zachrániť Zem?

24.11.2022

Od začiatku roka sa v radoch klimatických aktivistov rozmáha trend kaziť najväčšie poklady dejín umenia v snahe zvýšiť povedomie o klimatických zmenách. Tento rok sa zatiaľ odohralo dvanásť incidentov, z toho šesť minulý mesiac. Incidenty zahŕňali hádzanie zemiakovej kaše (na Monetove „Kopy sena“), paradajkovej polievky (na obraz Vincenta van Gogha „Pätnásť [...]

Je naša budúcnosť večná?

20.11.2022

Jeden môj študent spomenul ako čítal, že slávny futurista Ray Kurzweil sa chystá vydať novú knihu s názvom „Singularita je bližšie“. Údajne ide o rozvinutie alebo rozpracovanie myšlienok, ktoré Kurzweil prezentoval vo svojej predchádzajúcej knihe „Singularita je blízko“. Podľa tohto článku, Kurzweil predpovedá, že do roku 2032, teda o desať rokov, budú medicínske [...]

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohla mu na druhý svet ruská tajná služba?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 460020x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu

Kategórie